Begin
Administration
Teachers
For teachers
For pupils
 • Tests "Check yourself"
 • НОУ "Source"
 • Exams

 • For parents
  Our rest
  Self-goverment
  Gymnasia's medallists
  Newspaper "Boomerang"
  Gallery
  Site map

  OUR FRIENDS

  Українська Англійська Francais Deutch
  Gymnasia №315
  Gymnasia №315
  spesializing in foreign languages
  spesializing in foreign languages
  Юнеско Юнеско
  Экзаменационные билеты
  Версия для печати

  БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

  Білет № 1

  1. Держава на захисті безпеки життєдіяльності людини. Основні законодавчі акти, що регламентують безпеку життєдіяльності в Україні.

  2. Термічні і хімічні опіки. Надання першої допомоги при опіках.

  Білет № 2

  1. Кодекс законів про працю. Закон України «Про охорону праці». Право людини на безпечні умови праці. Основні принципи державної політики у галузі охорони праці (ст .4 Закону України «Про охорону праці»).

  2. Безпечні умови використання газових побутових приладів: ввімкнення, користування, вимкнення. Ознаки витоку газу. Дії під час витоку газу у приміщенні. Допомога постраждалим, що отруїлися газом.

  Білет № 3

  1. Зсув (обвал). Уражаючі фактори зсуву (обвалу). Типові моделі поведінки при виникненні зсувів (обвалів).

  2. Препарати побутової хімії. Отрутохімікати. Типові причини отруєння побутовими хімічними препаратами. Засоби перестороги при користуванні ними. Можливі наслідки нерозумного використання побутових хімічних препаратів для здоров'я людини.

  Білет № 4

  1. Сильний вітер. Буревій. Уражаючі фактори буревію. Типові моделі поведінки людей, що знаходяться під час буревію в місті (селі), степу, лісі.

  2. Куріння. Нікотинова залежність. Способи і засоби позбавлення від нікотинової залежності. Ознаки гострого нікотинового отруєння і перша допомога при ньому. Пасивне куріння.

  Білет № 5

  1. Землетрус. Уражаючі фактори землетрусу. Типові моделі поведінки людей, що знаходяться у будинку або на вулиці під час землетрусів.

  2. Травмування електричним струмом. Вимоги безпеки під час користування побутовими електроприладами. Перша допомога при ураженні електричним струмом.

  Білет № 6

  1. Виробничі аварії з викидом хлору та аміаку. Уражаючі фактори таких аварій. Типові моделі поведінки під час виникнення аварії та її ліквідації. Перша допомога постраждалим, що отруїлися хлором або аміаком.

  2. Венозні кровотечі. Надання першої допомоги при венозних кровотечах.

  Білет № 7

  1 Аварії з викидом радіоактивних речовин. Уражаючі фактори цих аварій. Особливості поведінки людей, що знаходяться (мешкають) на території радіоактивного забруднення.

  2. Артеріальні кровотечі. Надання першої допомоги при артеріальних кровотечах.

  Білет № 8

  1. Інфекційні захворювання людей. Епідемії. Заходи і засоби профілактики під час епідемій та карантину.

  2. Шок. Непритомність, їх ознаки. Перша допомога.

  Білет № 9

  1. Повені. Причини повені. Моделі поведінки під час повені.

  2. Переломи кінцівок. Ознаки переломів. Закриті і відкриті переломи. Іммобілізація кінцівок підручними засобами. Правила накладення стерильних пов'язок.

  Білет № 10

  1. Умови безпечного перебування на льоду. Способи допомоги людині, що потрапила в ополонку, Перша допомога при переохолодженні та обмороженні.

  2. Вивих. Ознаки вивиху. Перша допомога при вивихах.

  Білет № 11

  1. Пожежа. Умови виникнення пожеж. Пожежо-небезпечні речовини і матеріали. Три стадії пожеж. Вибухи. Вражаючі фактори пожеж. Способи та методи локалізації та гасіння пожеж. Гасіння одежі на людині, що загорілася.

  2. Види ран. Рани від ударів. Перша допомога.

  Білет № 12

  1. Пожежа у лісі (або степу — на вибір). Причини пожеж та їх профілактика. Способи та засоби гасіння пожеж у лісі (степу). Травмуючі фактори таких пожеж. Моделі поведінки під час лісових та степових пожеж.

  2. Венеричні захворювання. Джерела і шляхи поширення венеричних захворювань. Способи запобігання інфікуванню.

  Білет № 13

  1. Пожежа у багатоповерховому міському будинку (або сільському — на вибір). Причини виникнення пожеж. Забезпечення пожежної безпеки в житловому секторі. Евакуація людей під час пожежі. Перша допомога постраждалим від продуктів горіння.

  2. Індивідуальне здоров'я. Складові індивідуального здоров'я. Способи забезпечення власного здоров'я. Здоровий спосіб життя.

  Білет № 14

  1. Оцінка дорожньої ситуації та перехід багатосмугової проїжджої частини. Небезпека затримки на проїжджій частині та поздовжніх лініях розмітки. Поведінка при вимушеній зупинці на осьовій лінії під час переходу.

  2. ВІЧ-інфекція. Джерела і шляхи поширення ВІЧ-інфекції. Способи запобігання ВІЧ-інфікуванню. СНІД.

  Білет № 15

  1. Наркоманія. Наркотичні речовини. Фізична і психічна залежність вад наркотиків. Соціальна небезпека наркоманії. Відповідальність за незаконне розповсюдження наркотичних речовин.

  2. Інфекційні захворювання свійських тварин. Шляхи поширення. Можливі впливи на здоров'я людей і профілактика захворювань, що передаються від свійських тварин. Дії постраждалих після укусів тварин.

  Білет № 16

  1. Перехід дороги. Безпечний перехід дороги з обмеженою оглядовістю, недостатньою видимістю, за несприятливих погодних умов.

  2. Ртуть. Засоби перестороги при користуванні нею. Дії під час отруєння ртуттю. Наслідки отруєння ртуттю.

  Білет № 17

  1. Перехрестя. Оцінка дорожньої ситуації та перехід на чотиристороньому нерегульованому перехресті.

  2. Екологія ґрунтів. Шляхи забруднення ґрунтів (на місцевих прикладах). Вплив забруднення ґрунтів на здоров'я і життя людини. Шляхи захисту здоров'я людей.

  Білет № 18

  1. Поведінка на зупинках. Посадка в маршрутні транспортні засоби, висадка з них. Безпечні місця в салоні маршрутного транспорту, можливі фактори травмування, засоби безпеки на випадок дорожньо-транспортної пригоди, дії щодо уникнення травмування, крадіжок. Способи термінової евакуації з автобуса в екстремальних ситуаціях.

  2. Тепловий (сонячний) удар та його причини. Способи і засоби перестороги. Перша допомога при тепловому (сонячному) ударі.

  Білет № 19

  1. Легкові автомобілі. Особливості посадки і висадки із автомобіля. Потенційна небезпека пасажирських місць, можливі фактори травмування. Захисні системи, їх призначення, способи використання і регулювання.

  2. Екологія гідросфери. Шляхи забруднення гідросфери (у тому числі на місцевих прикладах). Вплив забруднення гідросфери на здоров'я і життя людини. Шляхи захисту здоров'я населення.

  Білет № 20

  1. Зона небезпеки автомобіля. Ділянка наближення. Межа небезпеки. Поділ автомобілів на безпечні та небезпечні. Положення межі небезпеки залежно від швидкості руху автомобілів, ширини проїжджої частини тощо.

  2. Носова кровотеча. Причини виникнення носової кровотечі. Перша допомога при носовій кровотечі.

  Білет № 21

  1. Велосипед. Елементи конструкції велосипеда, що впливають на безпеку велосипедиста. Особливості руху велосипедом. Правила перевезення вантажу і пасажирів на велосипеді. Дотримання правил безпеки дорожнього руху для велосипедиста. Послідовність дій при дорожньо-транспортній пригоді.

  2. Рани. Колоті рани. Різані рани. Захист рани від забруднення. Перша допомога при колотих і різаних ранах.

  Білет № 22

  1. Травмуючі фактори салону легкового автомобіля. Захисна поза пасажира переднього, заднього сидіння при зіткненні автомобілів або наїзду на перешкоду (пояснити і продемонструвати).

  2. Харчові отруєння. Отруєння грибами. Типові причини отруєнь. Перша допомога при харчових отруєннях.

  Білет № 23

  1. Перехід дороги за умов обмеженої оглядовості автомобілем, що стоїть або рухається. Оцінка дорожньої ситуації за таких умов. Обмежена оглядовість ліворуч, праворуч. Вибір моменту переходу.

  2. Допомога при укусах бджіл (ос, джмелів), змій.

  Білет № 24

  1. Аварії на системах життєзабезпечення ( водонасосна станція, лінії електропередач, котельна тощо). Правила поведінки людей під час зазначених аварій і ліквідації їх наслідків (на прикладі за вибором учня).

  2. Травма хребта та її ознаки. Перша допомога постраждалому.

  Білет № 25

  1. Людина і натовп. Психологія натовпу. Моделі поведінки при виникненні натовпу.

  2. Безпечне купання. Особливості купання у гірських та рівнинних річках, на морі. Способи допомоги утопаючому. Штучне дихання.

  Білет № 26

  1. Шум. Шумове перевантаження. Уражаючі фактори шуму. Можливі наслідки шкідливого впливу шуму на здоров'я людини. Засоби забезпечення сприятливого шумового клімату у середовищах життя і діяльності людини.

  2. Аптечка. Основне призначення медичних препаратів і засобів, що містяться в аптечці. Правила зберігання ліків. Отруєння ліками. Перша допомога при отруєннях ліками.

  Білет № 27

  1. Небезпечні вантажі. Особливості перевезення небезпечних вантажів. Дії населення під час аварії транспорту з небезпечним вантажем (на прикладі за вибором учня).

  2. Алкоголь. Фізична і психічна залежність від алкоголю. Алкоголізм. Соціальна небезпека алкоголізму. Ознаки алкогольного отруєння. Перша допомога при алкогольному отруєнні.

  Білет № 28

  1. Мотоцикл. Елементи конструкції мотоцикла, що впливають на безпеку мотоцикліста. Особливості руху мотоциклом. Правила перевезення вантажу і пасажирів на мотоциклі. Дотримання правил безпеки дорожньою руху для мотоцикліста.

  2. Евакуація. Евакуація в загальноосвітньому навчальному закладі під час надзвичайної ситуації (пожежі, радіаційної аварії, аварії на виробництві, що знаходиться поряд із закладом, — на вибір учня).

  Білет № 29

  1. Купання у незнайомих та забруднених водоймищах. Фактори небезпеки для здоров'я і життя. Шляхи уникнення нещасного випадку.

  2. Крадіжка, пограбування, шантаж. Способи запобігання. Моделі поведінки під час їх виникнення.

  Білет №30

  1. Екологія атмосфери. Шляхи забруднення атмосфери. Вплив забруднення атмосфери на здоров'я і життя людини (на прикладах за вибором учня).

  2. Охорона праці в загальноосвітніх навчальних закладах. Правила безпеки на уроках (праці, фізики, хімії, фізичної культури — на вибір учня) та при проведенні масових заходів (на вибір учня).  C O M E R C I A L
  adamant Nline
  | Begin | Administration | Teachers | For teachers | For pupils | For parents |
  |Our rest | Self-goverment | Gymnasia's medallists |
  | Newspaper "Boomerang" | Site map |