Науково-практична конференція серед початкових класів "Я та всесвіт"

Загальні положення та структура.

Науково-практична конференція - це загально шкільний захід, у якому може приймати участь будь-який учень початкових класів гімназії. Для участі у конференції учень повинен приготувати доповідь, яка складається на базі проведення їм будь-якого дослідження. Результат дослідження учень може показати на конференції у вигляді експерименту чи показати відеозапис зі своєю участю у процесі дослідження теми.

Тема доповіді може обиратися учнем самостійно, з допомогою батьків чи призначатися класним керівником. Тема доповіді повинна відноситися до будь-якого напрямку конференції. Для участі у конференції треба подати тези доповіді своєму класному керівнику.

Тези доповіді - це скорочений варіант доповіді, не більш ніж 10-12 речень, які відображають суть доповіді.

Доповідь повинна мати основні положення:
-теоретичний вступ (загальні положення напрямку дослідження, теоретичний аналіз можливості створення моделі, тощо);
-практична частина (створення моделі чи проведення експерименту, чи детальний запис спостережень, тощо);
-висновки (можливість застосування напрямку дослідження людиною у тій чи інший галузях).

Секції конференції:

Напрямки Основний зміст
Напрямок 1 «Я та рослини навколо мене» До цього напрямку відносяться досліди тим чи іншим чином пов‘язані з рослинним світом нашої планети. Наприклад, дослідження проростання зернятка, дослідження впливу температури на забарвлення листя дерева, дослідження впливу сонячного світла на кімнатні рослини, тощо.
Напрямок 2 «Я та живі істоти навколо мене» До цього напрямку відносяться досліди тим чи іншим чином пов‘язані з тваринним світом нашої планети. Наприклад, дослідження умовних рефлексів свійських тварин, поява на світ курча (створення інкубатора), дослід-спостереження за дикими птахами, принцип будови мурашника, тощо
Напрямок 3 «Я та вода навкруги мене» До цього напрямку відносяться досліди тим чи іншим чином пов‘язані з водним світом нашої планети. Наприклад, дослідження кількості опадів, дослідження впливу температури на якісні характеристики води, дослідження капілярного ефекту, тощо
Напрямок 4 «Я та світ речовин» До цього напрямку відносяться досліди тим чи іншим чином пов‘язані з властивостями будь-яких речовин. Наприклад, дослідження взаємодії глюконату кальцію з підвищеною температурою, вивчення будь-яких хімічних реакцій, тощо
Напрямок 5 «Я та природні явища навколо мене» До цього напрямку відносяться досліди тим чи іншим чином пов‘язані з природними явищами нашої планети. Наприклад, торнадо, виверження вулкана, гейзер, водо- вир, сніг, тощо. До будь-якого явища потрібен функціонуючий макет (наприклад содовий вулкан, виготовлення штучного снігу, вивчення торнадо, будова гейзеру, тощо)
Напрямок 6 «Я та космічний простір» До цього напрямку відносяться досліди тим чи іншим чином пов‘язані з космічним всесвітом. Наприклад, дослідження зміни положення зірок, дослідження вакууму, макет ракети, тощо
Напрямок 7 «Я та механізми навколо мене» Цей розділ для тих, хто полюбляє будувати чи застосовувати сучасні технології для створення віртуальних чи практичних дослідів. До кожної доповіді потрібен функціонуючий макет чи віртуальна модель (у разі використання спеціалізованих програм). В цей розділ може входити: дослідження важелю, дослідження законів Ньютона, дослідження принципу доміно, дослідження сили тертя, макет фонтану, відтворення голограми, вивчення мультиплікаційного процесу, тощо

Тривалість доповіді повинна бути не більше 5-7хв. (з урахуванням демонстрації експерименту).
Обов'язково потрібна наявність слайдів для доповіді у розмірі 5-6 слайдів. Зразок оформлення слайдів знаходиться у вашого класного керівника.

Підготовкою учня до конференції займаються батьки, але відповідальним за якість та зміст доповіді є класний керівник.
Конференція складається з 2-х етапів.

1-й тур відбірковий

Учні протягом декількох уроків (дати та час визначаються кожним класним керівником окремо, але в межах встановлених заздалегідь). Пропонують свої дослідження у вигляді доповідей з показом слайдів та безпосередньо експериментів (тільки при умові безпечності розробленої моделі). Серед всіх учасників обирається від 1 до 3 учнів з найцікавішими доповідями. Переможців обирають діти шляхом голосування.

2-й тур відбірковий

Переможці кожного класу збираються у визначену дату та пропонують доповіді, з якими вони перемогли, для обраного журі (керівники та вчителі школи) та змагаються за звання "Маленький геній гімназії №315"

Для участі у конференції треба:
- обрати тему доповіді:
- подати тези доповіді своєму класному керівнику
- провести та зафіксувати свій дослід
- підготувати доповідь, згідно результатів експерименту, у вигляді слайдів, використовуючи програму PowerPoint (зразок презентації та докладніший опис напрямків дослідження знаходиться у вашого класного керівника)
- виступити на конференції

Зразок оформлення доповіді - ознайомитися »»»

Подробиці за тел. 050-55-66-362, 098-865-33-16 (Наталя)
чи на e-mail: nata_druzenko@ukr.net(треба відправити письмо з темою "конференція" та докладно написати питання, які у вас виникли під час підготовки)