Початок
Новини
Наша гімназія
Наша команда
Прийом до гімназії
Методична робота
Науково-практична робота
Батькам
Наш відпочинок
ПАШ Юнеско
Медалісти гімназії
Гімназія №315 з поглибленим вивченням іноземних мов Юнеско Юнеско

НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО УЧНІВ "ДЖЕРЕЛО"

Статут

1. Загальні положення.

Наукове Товариство Учнів "Джерело" (НТУ) є структурним підрозділом Київського територіального відділення Малої Академії наук України "Дослідник" та учнівського самоврядування спеціалізованої школи №315 м. Києва. НТУ - творче об'єднання учнів 5-11 класів, що забезпечує їхній інтелектуальний і духовний розвиток, підготовку до активної діяльності в галузі науки та сприяє самовизначенню в майбутній професії.

НТУ залучає учнів до систематичної науково-дослідницької, екстериторіальної діяльності з історії та права, літературознавства та зарубіжної філології, математики та інформатики, фізики та біології, хімії та географії, психології тощо.

  Головними завданнями НТУ "Джерело" є:
 • Виявлення, розвиток та підтримка талановитих та обдарованих учнів;
 • Створення умов для підвищення творчої активності учнів, розвитку їх здібностей та нахилів до самостійної дослідницької діяльності;
 • Поглиблення знань учнів по різним напрямкам природничих та гуманітарних наук;
 • Розвиток додаткової освіти учнів шляхом залучення до математичної науково-дослідницької, експериментальної та винахідницької роботи в різних галузях науки;
 • Організація та пошук шляхів для здійснення морального та матеріального заохочення кращих учнів;
 • Пропаганда наукових досліджень та пошуків учнів.

НТУ "Джерело" в своїй роботі керується Положенням про Малу Академію наук і наукові товариства учнів України, затвердженим наказом №35 Міністерства освіти України від 11.02.1994р., чинним законодавством , та статутом спеціалізованої школи №315 м. Києва.

2. Структура та організаційні принципи діяльності НТУ "Джерело".

НТУ "Джерело" - є структурним підрозділом МАН "Джерело" та учнівського самоврядування. Воно охоплює учнів 5-11 класів. Учні 5-11 класів - є підготовчим підрозділом, що охоплює учнів які цікавляться науковою та дослідницькою діяльністю, відвідують науково-дослідницькі секції та гуртки. Учні 8-9 класів - слухачі МАН - учні, які бажають займатися науково-дослідницькою діяльністю.

Кандидатами МАН можуть стати учні 9-10 класів, які проявили схильність до творчої діяльності, виступали зі своїми роботами як слухачі МАН на уроках, конференціях, які є призерами олімпіад.

Керівним органом НТУ "Джерело" є учнівська наукова рада, засідання якої проводяться щомісячно. Рада обирається на конференції, що проводиться один раз на рік. Склад учнівської наукової ради: радник президента і куратори секцій. Учнівська наукова рада керується методичною радою школи та заступником директора з наукової роботи. При необхідності проводяться спільні засідання учнівської наукової ради та методичної ради школи. Президент учнівської ради є членом науково-методичної ради школи.

Головні завдання НТУ
 • Виявлення, розвиток та підтримка талановитих та обдарованих учнів;
 • Створення умов для підвищення творчої активності учнів, розвитку їх здібностей та нахилів до самостійної дослідницької діяльності;
 • Розвиток додаткової освіти учнів шляхом залучення до тематичної науково-дослідницької; експериментальної та винахідницької роботи в різних галузях наук;
 • Організація та пошук шляхів для здійснення морального та матеріального заохочення учнів;
 • Пропаганда наукових досліджень та пошуків учнів;
 • Оволодіння вмінням аргументовано та краснословмо викладати свої думки та відстоювати свої погляди перед аудиторією;
Принципи діяльності НТУ
 • науковість і систематичність роботи;
 • незалежність роботи від політичних та релігійних переконань;
 • демократизм, право участі в організації роботи;
 • право вибору напрямку роботи; право вступу та виходу з НТУ.
НАПРЯМКИ РОБОТИ НАД ПРОЕКТАМИ

Загальна тема: "Україна моєї мрії"

І. Моя сім'я і мій дім. Наш дім. Режим дня. Мої захоплення. Воїн в історії моєї сім"ї . Наші імена. Мій родовід. З чого будувати дім? Іграшки - справа серйозна. Як доглядати кімнатні рослини.


ІІ. Звичаї та традиції українців. Свята українців. Історія української народної пісні. Традиційний одяг українців. Українська вишивка. Історія державних символів України. Обереги в житті українців. Нерозгадані таємниці історії України. Релігія.


ІІІ. Наш край. Ландшафтний дизайн. Погода і народні прикмети. Народні промисли. Історія створення пам'ятників нашого міста. Знамениті люди нашого міста. Сміття нашого міста. Чому так названо вулиці нашого міста. Підземні скарби нашого краю. Відкриття і вивчення нашої області.. Карта подорожей народними промислами.. Які птахи водяться у нашій місцевості. Допоможи зимуючим птахам.


IV. Дарувати людям радість. Лабораторія гуманних винаходів. Благодійна програма. Допомога людям похилого віку. Планування дитячого парку. Світ праці та професій. Я хочу, щоб моє місто було чистим!


V. Шкільна країна. Дослідження життєвих цінностей школярів. Особисті колекції учителів ( гімназистів) нашої школи. Наші випускники. План класного куточку. Школа майбутнього. Шкільні традиції. Цікава математика. Чарівна країна геометричних фігур. Проблеми шкільної форми. Числові забобони та їх недостовірність. Шкільна бібліотека. Парта учня 21 століття. Учнівський щоденник. Охорона зору.


VІ. Охорона природи. Глобальні проблеми людства. Звідки прийшли кімнатні рослини. Рослини та тварини хвойних лісів. Ліс у житті природи та людини. Тварини лісу. Птахи нашого краю. Отруйні рослини лісу. Отруйні гриби. Рослини і тварини садів. Рослини і тварини полів. Рослини і тварини прісних водойм. Рослини і тварини боліт. Нічне життя рослин і тварин. Що росте на грядці? Як виростити квіти?


VІІ.Творчість. У світі казок. Проблема праці та взаємодопомоги у казках. Нове життя старої платівки. Мій персональний друг. Казка і мультиплікація. Використання вторинної сировини. Як зробити чорнило? Як народжуються казки? Як роблять фарби? Як працює скульптор? Хто винайшов музику? Проект зручної ручки. Спортивний костюм для чемпіона. Які бувають танці? Оригінальні світильники.


VІІІ. Навколишній світ. Виникнення грошей. Дванадцять місяців. Подорож у світ символів. Подорож у часі та просторі. Життя на глибині. Польоти в інші цивілізації.

IX.Видатні постаті України.

X. Військова справа.

XI.Культура та спортивні досягнення моєї держави.

XII.Наукові досягнення моєї держави.

XIII.Економіка України та шляхи розвитку в майбутньому.

ОФIЦIЙНI САЙТИ