СТРУКТУРА ШКІЛЬНОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Одним із напрямів реалізації комплексного підходу до навчання та виховання учнів є діяльність створеного учнівського самоврядування (шкільний парламент, кабінет міністрів, президент), яке відіграє значну роль: це і розширення діяльності дорослих і дітей, можливостей для їх об'єднання, творчого пошуку, виявлення ініціативи, також можливість навчитися жити й працювати за законами демократичного суспільства, де існують гуманістичні відносини між людьми.

Учнівським самоврядуванням ініційовано конкурс-змагання між класами, яке уже п'ять років поспіль проводиться між учнівськими колективами гімназії.

Учасниками конкурсу є учні 5-11 класів гімназії №315.
  1.Метою конкурсу є активізація громадського життя гімназії №315, виховання почуття колективізму, особистої відповідальності, зміцнення свідомої дисципліни, розвиток соціального мислення; діагностика творчого потенціалу учнів.
  2.Конкурс триває з 1 вересня по 1 травня кожного року.
  3.Кожен клас має представників Міністерства освіти, Міністерства культури та дозвілля, Міністерства актуальних справ, Міністерства інформації та преси, Міністерства внутрішніх справ, які скеровують роботу колективу за такими напрямками:
    - формування свідомого бажання здобуття знань (Міністерство освіти);
  - формування активної позиції та вміння плідно проводити дозвілля (Міністерство культури та дозвілля);
  - формування активної громадської позиції та небайдужості до сучасних проблем (Міністерство актуальних справ);
  - формування комунікативних навичок та вмінь цивілізованого обміну інформацією (Міністерство інформації та преси);
  - формування свідомого бажання дотримуватися правил внутрішнього розпорядку гімназії (Міністерство внутрішніх справ).

Кожне міністерство оцінює той напрямок роботи, за який відповідає.

Міністерство освіти організовує конкурси з різних навчальних дисциплін; традиційно проводить День Наума; займається підведенням підсумків успішності учнів; перевіряє стан підручників.

Міністерство культури та дозвілля організовує проведення вечорів, дискотек, роботу клубу КВК, виставок, змагань, спортивних свят, різних конкурсів, тощо.

Міністерство актуальних справ організовує дискусії, круглі столи та рольові ігри на актуальні проблеми сучасного суспільства, інформує учнів, вчителів та батьків про найгостріші глобальні проблеми, які стосуються гімназії та поширюються за її межами.

Міністерство інформації та преси інформує учнів, вчителів про всі події, які відбуваються у школі різними засобами інформації; досліджує громадську думки учнів та вчителів про шкільне життя; інформує про діяльність органів учнівського самоврядування.

Міністерство внутрішніх справ слідкує за порядком та чистотою в кабінетах, коридорах школи, зберіганням шкільного майна. Веде боротьбу з порушниками дисципліни та з учнями, які безпідставно не відвідують уроки. Здійснює чергування під час шкільних заходів.

У кінці конкурсу підводяться підсумки по всіх напрямках і визначається кращий клас гімназії, який в нагороду отримує можливість здійснити екскурсію чи похід до театру 2008 року у конкурсі переміг 5В клас (класний керівник - Травкіна Олена Георгіївна), який був визначений (за максимальною кількістю балів по всіх напрямках роботи) як найбільш активний, успішний, організований колектив гімназії. Найкращим учням гімназії було надано можливість здійснити екскурсію по Києву.

САМОВРЯДУВАННЯ ГІМНАЗІЇ

Вже понад дев'ятнадцять років у гімназії працює учнівське самоврядування "Республіка всесвіт", основним завданням якого є розвиток ранньої соціальної активності й усвідомленої суспільної позиції учнів гімназії, виховання почуття самосвідомості власної значущості, творчої ініціативи.

Орган самоврядування має міцну підтримку з боку адміністрації, педагогічного колективу та набув популярності серед учнів.

Щомісяця проводяться круглі столи за участю адміністрації та представників самоврядування. Голова учнівського самоврядування є середньою ланкою у врегулюванні відносин між адміністрацією, педагогічним колективом і учнями.

Протягом навчального року традиційно між учнівськими колективами проходить змагання. При цьому враховується успішність, поведінка під час уроків, шкільна форма, участь у виховних заходах, кількість відвіданих екскурсій, випуск стіннівок, догляд за клумбами, посадка кущів та дерев.

За результатами 2012-2013 н.р. переможцем став 9-В клас ( класний керівник - Кашитіна С.В.) та отримав у винагороду квитки до музею української культури, побуту та архітектури "Пирогово".

ПАРЛАМЕНТ
Президент гімназії - Слободяник Максим